Frag Designers

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Frag Designers

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Frag Designers

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Parteneri


2 participanți

    PGL se reinventeaza!

    n0body
    n0body
    Admin
    Admin


    Mesaje : 96
    Data de inscriere : 26/01/2012
    Varsta : 30

    PGL se reinventeaza! Empty PGL se reinventeaza!

    Mesaj  n0body Vin Feb 17, 2012 8:54 am

    PGL se reinventeaza! Roespo10
    Dupa 10 ani de organizare a celor mai importante evenimente de sport electronic din Romania, dupa ce a facilitat prezenta a 150 de jucatori la diverse concursuri internationale, dupa zeci de mii de meciuri de Counter-Strike, a venit vremea ca PGL sa se reinventeze.

    Astfel, anul 2012 va fi mai bogat ca oricand, atat in ceea ce priveste numarul jocurilor si amploarea evenimentelor, cat si in privinta premiilor acordate.

    Campionatele nationale care pana acum se organizau separat vor fi grupate intr-un singur eveniment – Romanian eSport Championship. Astfel, in fiecare sezon vom avea mai multe jocuri oficiale, pentru fiecare existand premii. In loc sa avem mai multe finale separate, la cate un joc, vom avea in fiecare sezon cate o finala mare, in care toate jocurile oficiale din acel sezon vor fi prezente.

    In fiecare an vom organiza cate 2 sezoane, primul in perioada martie –mai, al doilea in perioada septembrie – decembrie.

    Pentru 2012 vom avea asadar:

    - Romanian eSport Championship Sezonul 1 : perioada de desfasurare 17 Martie – 27 Mai. Finala sezonului 1 se va desfasura pe 26-27 mai 2012

    - Romanian eSport Championship Sezonul 2 : perioada de desfasurare 01 Septembrie – 16 Decembrie. Finala sezonului 2 se va desfasura pe 15-16 Decembrie 2012

    Tot in 2012 vom mai organiza urmatoarele evenimente

    - World Cyber Games 2012 Romania – LAN

    - Samsung Euro Championship 2012 Romania – ONLINE

    - IESF 2012 Romania – ONLINE

    - DreamHack Bucuresti 2012 – LAN

    Pentru sezonul 1 din Romanian eSport Championship jocurile oficiale sunt:

    Counter-Strike 1.6 – premii 3000 EURO
    DOTA 2 – premii 1000 EURO
    Starcraft 2
    FIFA 12
    Cu exceptia lui FIFA12, toate celelalte jocuri oficiale vor beneficia de stream, saptamana de saptamana.

    In acest moment purtam discutii cu partenerii nostri pentru a include inca doua jocuri in Romanian eSport Championship sezonul 1.

    Detaliile campionatului de Dota au fost anuntate deja, iar in cel mai scurt timp pe www.pgl.ro vom anunta schimbarile care vor avea loc in cadrul competitiei de Counter-Strike 1.6.

    Sursa: pgl.ro
    Cubew0w____
    Cubew0w____
    Membru Clan
    Membru Clan


    Mesaje : 99
    Data de inscriere : 07/02/2012

    PGL se reinventeaza! Empty Re: PGL se reinventeaza!

    Mesaj  Cubew0w____ Vin Feb 17, 2012 1:07 pm

    ne putem baga si noi?
    n0body
    n0body
    Admin
    Admin


    Mesaje : 96
    Data de inscriere : 26/01/2012
    Varsta : 30

    PGL se reinventeaza! Empty Re: PGL se reinventeaza!

    Mesaj  n0body Vin Feb 17, 2012 1:11 pm

    Pai nu ne-am inscris ma deja?

    Continut sponsorizat


    PGL se reinventeaza! Empty Re: PGL se reinventeaza!

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 1:42 pm