Frag Designers

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Frag Designers

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Frag Designers

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Ne-am mutat pe www.frag-designers.ro

Parteneri


2 participanți

    KODE5 au datorii la echipele de Counter-Strike

    n0body
    n0body
    Admin
    Admin


    Mesaje : 96
    Data de inscriere : 26/01/2012
    Varsta : 30

    KODE5 au datorii la echipele de Counter-Strike Empty KODE5 au datorii la echipele de Counter-Strike

    Mesaj  n0body Dum Feb 12, 2012 12:27 am

    KODE5 au datorii la echipele de Counter-Strike Cs-kod10

    SK, mTw, fnatic şi ex-Frag eXecutors au emis o declaraţie comună în ceea ce priveşte premiile în bani de aproximativ 75000$ datoraţi de KODE5 din evenimentele anterioare, precum şi eşecul repetat al organizatorului în a găsi o soluţie rezonabilă.
    Ultimul turneu important pentru KODE5 a avut loc în 2009, pierzând apoi teren în faţa evenimentelor precum ESWC.
    Declaraţia dată:

    Către comunitatea de Gaming,

    Cu o imensă dezamăgire suntem obligaţi să ne confirmăm azi eşecurile în recuperarea câştigurilor de la KODE5 în 2011.

    După numeroase încercări în a obţine premiile pe căi normale, am simţit că nu este o altă soluţie decât aceea de a ne face publică povestea.

    KODE5 nu au arătat nicio intenţie în a-şi îndeplini obligaţiile şi în a găsi o soluţie agreabilă, şi după ce am aflat că şi câştigătorii anului trecut se găsesc în aceeaşi situaţie, am considerat că este necesar să informăm comunitatea.

    În puţinele răspunsuri pe care conducerea noastră le-a primit de la KODE5, cel mai des suntem rugaţi să aşteptăm mai mult timp pentru a înregistra sponsorii ce vor elimina datoriile din urmă.

    Apreciem şi avem cel mai mare respect pentru companiile care se luptă în industria Gaming-ului, dar nu putem sta şi privi cum un organizator de turneu eşuează în mod repetat să plătească premiile către câştigători, dar continuă să planifice şi să susţină evenimente.

    Din 2010, KODE5 au rămas cu un singur sponsor, BitFenix. Detaliul cel mai interesant, ce nu este vizibil tuturor, este că sunt aceiaşi oameni în spatele BitFenix ca şi KODE5. Credem că asta sugerează investiţia proprietarilor KODE5 în BitFenix, ceea ce nu putem înţelege din moment ce nu pot plăti banii datoraţi. În acest moment, datoria KODE5 către echipe se ridică la $75,000.

    Există într-adevăr un sentiment puternic între noi toţi de dezamăgire faţă de KODE5 şi o lipsă acută de încredere şi vizibilitate. Echipele noastre investesc atât timp cât şi bani în a participa la evenimente, şi până acum am fost doar decepţionaţi.

    În acest punct realizăm cu tristeţe că şansele noastre de a ne primi banii sunt acum microscopice. Sperăm că eforturile noastre nu sunt inutile şi că cei responsabili pentru KODE5 vor lua aminte. Să învăţăm cu toţii din asta şi să aşteptăm o scenă de gaming mai profesională, unde câştigătorii primesc ceea ce merită pe drept.

    Bani datoraţi de KODE5:

    Fnatic: $25,000 din 2009
    mTw: $20,000 din 2008
    SK-Gaming: $10,000 din 2009
    ex-Frag eXecutors: $5,000 din 2009

    Toate cele bune,

    Conducerea şi jucătorii echipelor Fnatic, SK Gaming, mTw şi ex-Frag eXecutors.

    Sursa :pgl.ro
    Cubew0w____
    Cubew0w____
    Membru Clan
    Membru Clan


    Mesaje : 99
    Data de inscriere : 07/02/2012

    KODE5 au datorii la echipele de Counter-Strike Empty Re: KODE5 au datorii la echipele de Counter-Strike

    Mesaj  Cubew0w____ Dum Feb 12, 2012 5:53 am

    nu mai posta toate cacaturile de pe pgl ca daca vreau le pot citi direct de acolo , topicuri deschide degeaba

      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 6:59 pm